Technologia sprzątania budynków - przykładowy sprzęt

Odkurzanie 

Odkurzamy podłogi i wykładziny przemysłowymi odkurzaczami akumulatorowymi. Stosujemy odkurzacze akumulatorowe gdyż są bardziej mobilne, ułatwiają pracę i poprawiają jej efektywność - nie trzeba się wracać i przepinać wtyczki czy rozwijać i zwijać przedłużaczy.  Czasami sprzątamy biura podczas obecności pracowników, eliminujemy ryzyko, że ktoś się przewróci o kabel. Stosowane przez nas kolumnowe odkurzacze akumulatorowe dorównują parametrami sieciowym a niekiedy je przewyższają pod względem możliwości. Posiadają siłę ssania do 12 kPa i prędkość obrotu szczotki do 3 500 obrotów na minutę. Dzięki takim możliwościom usuwamy kurz głęboko wbity w runo wykładzin oraz włosy. Niektóre tańsze wykładziny pylą. Jeśli chodząc po biurze masz szary pył na butach to możesz mieć pewność, że wykładzina jest odkurzana sprzętem o zbyt słabej sile ssania i zapewne bez turbo szczotki. Pył z butów, choć jest to irytujące, można łatwo usunąć niestety z naszych płuc już nie.

Szorowanie

Czyścimy podłogi szorowarkami akumulatorowymi. Stosujemy sprzęt akumulatorowy i docieramy do miejsc nieraz bardzo trudno dostępnych z uwagi na odległość od zasilania sieciowego lub jego brak. Sprzątamy budynki podczas obecności w nim ludzi, eliminujemy ryzyko przypadkowego zderzenia z uwagi, że z szorowarką zawsze jest nasz pracownik. Czyszcząc podłogi nie używamy tradycyjnych  i powszechnie stosowanych przez większość firm sprzątających mopów. Nacisk profesjonalnej szorowarki na mytą powierzchnię jest od 10 do 20 razy większy niż w przypadku mycia ręcznego a przy tym bezpieczny dla czyszczonej powierzchni. Stosowane przez nas szorowarki charakteryzują się dużą siłę natrysku do 10 bar i siłą odsysania brudnej brudnej wody do 40 kPa. Są wyposażone w szybko obrotowe szczotki o obrotach do 1 500 na minutę. Efekt czyszczenia jest nieporównywalny do mycia ręcznego czy "domowych" urządzeń szorujących. Podłogi po naszym myciu są praktycznie od razu suche, co wpływa na bezpieczeństwo osób, które muszą w trakcie naszego sprzątania korzystać z budynku.

Pranie wykładzin

Pranie wykładzin wymaga stosowania następujących po sobie w odpowiedniej kolejności czynności. Przed przystąpieniem do prania koniecznie trzeba wykładzinę dokładnie odkurzyć w celu usunięcia kurzu i zwiększenia efektywności samego prania. Pranie wykładzin/dywanów zaczynamy od nanoszenia na tkaninę środka rozpuszczającego brud tzw. prespray. Środek ten najczęściej nanoszony jest po przez rozpylenie lub natrysk. Po naniesieniu presprayu wykładzina jest szczotkowana/szorowana aby lepiej rozprowadzić preparat i zwiększyć jego efektywność. Jeżeli po zastosowaniu środka do rozpuszczania brud nadal mamy plamy wtedy konieczne jest zastosowanie odplamiaczy właściwych do ich źródła pochodzenia. Zasadniczym elementem prania jest ekstrakcja, polegająca na wtryskiwaniu pod ciśnieniem środka chemicznego i jego odsysanie. Środek ten spełnia dwie funkcje, z jednej strony czyści a z drugiej wypłukuje wcześniej zastosowany prespray i odplamiacz. Po zakończeniu prania wykładzinę należy pozostawić do wyschnięcia. 

Sprzątanie terenu wokół budynku  sezon zimowy

W sezonie jesiennym i zimowym koncentrujemy nasze wysiłki na uprzątnięciu zalegających na trawnikach i chodnikach liści, szyszek, patyków i gałęzi. W tym okresie wycinamy też konary drzew oraz przycinamy drzewa i krzewy. W razie opadów śniegu odśnieżamy chodniki, drogi dojazdowe i zewnętrzne miejsca parkingowe. 
Z uwagi na konieczność dotarcia w różne miejsca używamy przenośnych dmuchaw i odkurzaczy akumulatorowych.
Niezależnie natomiast od pory roku (nie w deszczu) odkurzamy chodniki i parkingi oraz trawniki z wszechobecnych śmieci i odpadków.